Kongreye Davet

Değerli Katılımcılar,

Derneğimizin 42. Ulusal Hematoloji Kongresi’nin hazırlıklarına büyük bir heyecan ile başladık. Sizlere en iyi bilimsel içeriği sunmak üzere kongre bilimsel sekretaryasına kıdemli hocalarımızı davet ettik. Ülkemizde hematoloji alanında yapılagelen en önemli organizasyon olan Ulusal Hematoloji Kongresi bu yıl çok önemli bilimsel aktivitelere ev sahipliği yapacak. Uluslararası derneklerle ilişkilerimiz bu yıl da aynı hızla devam etmektedir. EHA Highlights oturumlarımız geleneksel hale geldi. Ulusal kongremiz on birinci Balkan Hematoloji Günü’ne yine ev sahipliği yapacaktır. Uluslararası oturumları birleştirerek TSH/EHA/BALKAN HEMATOLOGY ortak oturumlarını içeren bir günlük bir program hazırladık.

Geçen yıl International Society of Hematology ile eğitim konusunda bir işbirliği anlaşması imzalamıştık. Bu işbirliğinden yola çıkarak bu yıl da TSH/ISH ortak oturumu düzenleyeceğiz.

En son 9. Ulusal Kemik İliği ve Transplantasyonu ve Kök Hücre Tedavileri Kongremizde yaptığımız “Paydaşlar Konuşuyor” oturumu çok beğenilmişti. Ulusal kongremizde de bu sefer diğer paydaşlarımız olan endüstri yöneticileri ile birlikte sorunlarımızı konuşalım istiyoruz.  

Ülkemizde hasta bakım hizmetlerinin artması ile birlikte mükemmeliyet merkezlerine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu doğrultuda Ulusal kongremizde iki ana konuda oturum düzenliyoruz. “Kök Hücre Nakil Merkezi ve Hemofili Tanı ve Tedavi Merkezleri Nasıl Olmalı? Neler Yapmalı?” başlıklı oturumlara katılımınızı bekliyoruz.

Kongre programımızda her zamanki gibi, hızla değişen, gelişen ve bu nedenle hepimizin yakından izlemek durumunda kaldığı konularda eğitim oturumları yer alacaktır. Bunun yanında en iyi 6 bildiriden oluşan “Başkanın Seçtikleri” sözlü sunumunu bu yıl ilk kez ulusal kongremiz sırasında gerçekleştireceğiz. Ayrıca sizleri sözlü sunu ve e-poster oturumlarımıza da bekliyoruz.

 Ulusal Hematoloji Kongresi sırasında yapılan endüstri uydu sempozyumları kongremizin bilimsel programının bir parçası olarak değerlendirildiğinden konu içeriklerinin ana bilimsel program ile bütünlük göstermesi için büyük bir çaba göstermekteyiz.

Kongremizden bir gün önce “Klinisyen-Patolog Ortak Lenfoma Kursu” düzenlenecektir. Teorik ve uygulama kısımlarından oluşacak bu kursumuz Hematopatoloji ve Lenfoma Bilimsel Alt Komiteleri bilimsel koordinatörlüğünde gerçekleştirilecektir. Kurs kontenjanı uygulamalı eğitim olması nedeniyle sınırlı olup, erken kayıt yaptırılması önemle hatırlatılır.

Bu sene bilimsel alt komitelerimizin yönetimleri değişecektir. Seçimle ilgili duyuruları lütfen dikkatlice takip edip değerlendiriniz.

Kongremizin sosyal programları açısından sizlere bazı sürprizler hazırlamaktayız.

Tüm katılımcılara, 42. Ulusal Hematoloji Kongremizde  Antalya’da buluşmak ümidiyle, kongre organizasyon komitesi adına en iyi dileklerimi sunarım.

Saygılarımla,

 

imzaa

Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir

THD Yönetim Kurulu ve 42. Ulusal Hematoloji Kongresi Başkanı